Yeni Zelanda vizesi

Yeni Zelanda Vizesi

Yeni Zelanda güneybatı Pasifik Okyanusunda biri kuzeyde diğeri güneyde olmak üzere iki büyük adadan meydana gelmiştir. Civardaki küçük adalar da dahil toplam yüzölçümü 267.844 km2dir. En yakın komşusu olan Avustralya'nın 1930 km kadar doğusunda kalır. Yaklaşık olarak bir dikdörtgene benzeyen Güney adasının güneybatı ucundan kuzeydoğu ucuna olan mesafesi aşağı yukarı 800 km'dir. Adanın batısını boydan boya Güney Alp Dağları örtmüştür. Yeni Zelanda ekvatorun güneyinde yer aldığı için Kuzey Yarımküreye göre mevsimler farklı geçer. Kuzeyde yaz sıcaklığı insanı bunaltırken, Yeni Zelanda'da kayak yapılabilmektedir. Ülkenin eğitim düzeyi çok yüksektir. Okuma-yazma bilenlerin oranı hemen hemen % 99'a ulaşır. 6-15 yaş arası her çocuk mecburi öğrenime tabidir. Turizm, Yeni Zelanda için önemli bir gelir kaynağıdır. Dağ sporları özellikle kayak ve su sporları en önemli turizm kaynaklarıdır. Ülkenin tabii gölleri ve kıyıları zaten bir çok güzellikleri barındıran manzarasına ayrı bir güzellik katmakta ve her yıl çok sayıda turist çekmektedir.

Yeni Zelanda Vizesi işlemleri için gerekebilecek belgeleri, vize evrakları ve detaylarını, başvuru profillerine göre sizler için grupladık ve listeledik. "Yeni Zelanda Vizesi" konusunda bir sorunuz olursa, bize her zaman buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ya da "vize danışmanlık" bölümümüzden sunduğumuz hizmetler konusunda daha fazla bilgi alabilirsiniz. Bize direkt ulaşmak isterseniz telefonumuz 0 312 467 1001 pbx. tir. En kısa zamada görüşmek üzere.

Yeni Zelanda vize başvurularında aşağıdaki belgeler gerekmektedir

Yeni Zelanda vizesi için yapılan başvurular hafta içi hergün sabah 9:00-12:00 saatleri arasında kabul edilmektedir.
Vize Bölümüne sunulan belgelerin orijinalleri veya noter tasdikli kopyalar ibraz
edilmelidir.
Başvuru yapan tüm şahıslar aşağıdakileri temin etmek durumundadır:
1. Yeni Zelanda'yı ziyaret tarihinin bitişinden itibaren en az 3 ay geçerli pasaport.
2. 1 adet vesikalık resim (son 3 ay içinde çekilmiş olmalıdır.)
3. Yeni Zelanda'da kalınacak her ay için en az 1,000 Yeni Zelanda Doları tutarında
para. Son 6 aylık işlemlerinizi gösteren banka hesap cüzdanlarınız, kredi kartları (kredi limitinizi ve mevcut birikiminizi gösteren bir banka mektubu ile birlikte veya hesap dökümleriniz ile birlikte ibraz edilebilir).
Halen Yeni Zelanda'da bulunan bir Yeni Zelanda vatandaşı veya oturma izni bulunan yakınınız tarafından sponsor edilecekseniz, bu formun doldurulması gerekmektedir
Sponsorship Form NZIS1025
(İlgili tüm dokümanları ile birlikte Yeni Zelanda'da bulunan yakınınız tarafından eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.)

5. Yeni Zelanda'ya Gidiş-Dönüş Uçak Bileti Rezervasyonunuz. (Vize Bölümü vize alacağınızı taahhüt ettikten
sonra biletin aslını görmek isteyebilir ancak önceden biletinizi almanızı tavsiye etmemekteyiz.)
6. Otel rezarvasyonu (kalınacak yer bilgileri, firmamız sizin için bunu ayarlayacaktır.)
7. Türkiye'deki durumunuzu gösteren diğer belgeler. (Sahip olduğunuz
mülklerin tapusu, üniversite diploması, emeklilik cüzdanı, v.s.)
8. Erkekler için askerlik durumunuzu gösteren belge.
Önemli Not: Sponsor ediliyor olsanız bile yine de kendi durumunuzu gösteren belgeleri sunmak durumundasınız. Bunlar Banka hesap cüzdanlarınız, kredi kartları vb. belgelerdir.

İlave istenebilecek vize başvuru belgeleri:

A. Maaşlı çalışanlar için:
1. Maaş bordronuz.
2. İşveren tarafından şirketin antetli kağıdına bu şirketteki göreviniz, ne kadar süredir burada çaliştığınız, kullanacağınız onaylanmış izin günü ve seyahat sonrası aynı işyerinde tekrar çalışacağınızı belirtilen resmi bir yazı.
3. SSK işe giriş bildirgeniz.

B. Serbest çalışanlar için:
1. Şirketin Ticari ve Sanayi odasına kayıt belgesi
2. Şirketin vergi levhası
3. Şirketin resmi imza sirküleri
4. Şirketin Resmi Gazete duyurusu

C. İş amaçlı ziyaretler için:
1. Yeni Zelanda 'da toplantı yapacağınız firma veya firmalardan antetli kağıda,
beklenen ziyaretçilerin detayları ve davet ediliş nedenlerini belirten resmi bir davet mektubu.
2. Kendi firmanızın veya çalıştığınız işyerinin antetli kağıdına; firmadan kimlerin
gideceği, görevleri ve ne amaçla gidileceğini belirten resmi bir yazı. Bu yazı seyahat
ve sağlık sigortası dahil seyahat edecek tüm şahısların masraflarının karşılanacağına
dair garanti vermek durumundadır.
3. Yukarıda B. bölümünde bahsedilen tüm şirket evrakları.
4. Maaş bordrosu ile birlikte SSK işe giriş bildirgeniz.

D. Konferans veya fuar amaçlı gidişler için:
1. Konferans veya Fuarkayıt belgeleriniz. (Vize Bölümü vize verileceğini belirttikten sonra konferansın kayıt parasının yatırıldığına dair belge görmek isteyebilir)
2. Davet ediliyorsanız, resmi davet mektubu.
3. Konferans ve/veya fuar masrafları çalıştığınız işyeri veya başka bir kurum tarafından
karşılanıyorsa bununla ilgili tüm resmi belgeler.

ÖNEMLİ

  • Yeni Zelanda 'da 6 aydan daha uzun süreyle kalacak olanlardan bazı detaylı sağlık koşullarını yerine getirmeleri istenecektir. Bununla ilgili detaylı bilgi için lütfen, Sağlık Prosedürleri sayfamıza bakınız.
  • Yeni Zelanda Büyükelçiliği Vize Bölümü yukarıdaki belgelerle birlikte ilave belgeler temin etmenizi isteyebilir.
    Sunduğunuz tüm belgeler incelenmeye tabi tutulabilir.
  • Ziyaretçi vizesi başvurunuzun kabul edilmesini sağlamak için istenilen tüm evrakları tam ve eksiksiz sunmak zorundludur. Bunu yapmadığınız takdirde, başvurunuz kabul edilmeden size geri gönderilecektir.
  • Vize başvurularının incelenmesi, tüm belgeler eksiksiz ve tam sunulduğu takdirde genellikle 1 hafta sürmektedir.

Bütün bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız tıklayarak bize her zaman ulaşabilir, ya da Yeni Zelanda vizesi hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için tıklayarak vize danışma bölümümüze yönlenebilir ve verdiğimiz hizmetleri inceleyebilirsiniz.

vize Türkiye'nin her neresinde olursanız olun, çoğu zaman ofisimize bile gelmenize gerek kalmadan, sizlere bulunduğunuz şehirden vize hizmetlerimizi ulaştırmak bizi mutlu edecektir.

Yeni Zelanda vizesi danışmaYeni Zelanda Vize danışmanlığı

Yeni Zelanda Vize işlemleri ile kişisel olarak uğraşmak ve bunların, yukarıda da listelendiği üzere, bir çok prosedürünü en baştan öğrenmek, ve bunları tamamlamak gayet dikkat ve özen isteyen bir iştir. Özellikle daha önce böyle bir tecrübeniz yok sa, yanlış yapma ve kendinizi tekrarlama ihtimaliniz de oldukça yüksektir. O nedenle size, konusunda uzman bir danışmanlık şirketi kullanmanızı kesinlikle öneriyoruz. Vize danışmanlık hizmetimiz ile ilgili tüm detaylar için lütfen tıklayınız, ya da bire bir konuşmak için iletişim sayfamıza buraya tıklayarak ulaşınız. Sizlere hizmetlerimizle yardımcı olmak bizi memnun edecektir.